Blog

widlak podnoszący karton

Jak dobierać widły do palet?

Dobieranie odpowiednich wideł do palety jest ważne, aby umożliwić bezpieczny i efektywny transport palet z towarem. Wybór odpowiednich wideł zależy od rodzaju palety, wagi ładunku oraz rodzaju urządzenia do transportu palet. Oto kilka wskazówek dotyczących doboru wideł do palet.

Czytaj dalej
opony wózka widłowego

Na co zwrócić uwagę, wybierając opony do wózka widłowego?

Wybierając opony do wózka widłowego, istnieje kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczną i wydajną pracę wózka widłowego. Oto kilka głównych aspektów, o których warto pamiętać przed wyborem tego rodzaju opon.

Czytaj dalej
części do wózka widłowego

Jak dobrać odpowiednie części do wózka widłowego?

Dobierając odpowiednie części do wózków widłowych, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Precyzyjne rozpoznanie potrzeb i wybór sprawdzonego dostawcy są podstawą sukcesu. Stosowanie dobrej jakości części zamiennych, a także regularne przeglądy i dbałość o stan techniczny wózków to gwarancja ich długiego i niezawodnego użytkowania oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracy.

Czytaj dalej
maszty wózków widłowych

Co trzeba wiedzieć o maszcie do wózka widłowego?

Maszty do wózków widłowych to elementy, które umożliwiają podnoszenie ładunków. Są one niezbędne do pracy z paletami lub innymi przedmiotami, których nie da się podnieść ręcznie. Maszty te zamontowane są na ramieniu wózka widłowego i pozwalają na podnoszenie i opuszczanie ładunków w pionie. Dzięki masztom można zwiększyć efektywność pracy i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ładunków.

Czytaj dalej
zielony wózek widłowy

Czym charakteryzują się opony pełne do wózka widłowego?

Opony do wózków widłowych powinny być przede wszystkim dopasowane na podstawie rodzaju pojazdu, typie podłoża i charakteru przewożonych towarów. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje opon do wózków widłowych, a jednym z nich są opony pełne. Czym charakteryzują się opony pełne do wózków widłowych? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze opon? Sprawdź odpowiedzi […]

Czytaj dalej
przednie koło wózka widłowego

Jak regeneruje się koła napędowe w widlakach?

Widlaki to potoczna nazwa na wózki widłowe, które są często stosowane do przenoszenia i układania ładunków w magazynach lub halach magazynowych. Ważnym elementem wózków widłowych są koła napędowe, które po pewnym czasie eksploatacji mogą się zużywać. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, na czym polega regeneracja kół napędowych w widlakach. Życzymy […]

Czytaj dalej