Części do wózka widłowego Toyota

Naprawa wózka widłowego

Wózki widłowe to niezastąpione narzędzia pracy znajdujące się w zakładach produkcyjnych i magazynach. Służą do szybkiego rozładunku oraz przewozu produktów mających kilka ton (nawet 8000 kg), przy zachowaniu praktycznych rozmiarów i stosunkowo łatwej obsłudze. Pojazdy te są wyposażone w wiele mechanicznych elementów, które w wyniku intensywnej eksploatacji mogą zawieźć, nawet te uznanych marek takich jak Toyota. Z jakich części zbudowane są wózki widłowe i gdzie można je zakupić?

Budowa wózka widłowego

Wózek widłowy zbudowany jest z: masztu, ramy bezpieczeństwa, karetki (płyta czołowa złączona z widłami), wideł, przeciwwagi, opon i fotela operatora. Sercem urządzenia jest silnik, który może być napędzany gazem LPG, ale także benzyną, olejem napędowym lub prądem elektrycznym. Jest on ukryty pod pokrywą, która jednocześnie chroni przed dostawaniem się wody do wnętrza wózka.

Fotel operatora

W rezultacie częstej eksploatacji fotel operatora wózka widłowego może ulec szybkiemu wytarciu. Tego typu siedziska powinny zapewniać dobre podparcie boczne i amortyzację, dlatego warto okresowo je wymieniać. Ceny za siedziska do pojazdów marki Toyota rozpoczynają się od 200 zł.

Koła napędowe i nośne

Mają niebagatelny wpływ na sposób poruszania się pojazdu, jego przyczepność oraz wydajność w pracy. Z czasem również mogą wymagać wymiany lub odnowienia. W naszej firmie proponujemy m.in. regenerację kół do wózków widłowych, która polega na zdjęciu zewnętrznej powłoki z poliuretanu i nałożeniu nowej.

Zobacz również: Jakie można kupić części do wózka widłowego toyota?

Łożyska masztu

Maszty odpowiadają za unoszenie i opuszczanie ładunków, przez co mają wpływ na utrzymywanie prawidłowej, bezpiecznej pozycji całego wózka. Jest to możliwe m.in. dzięki tzw. rolkom, które odpowiadają za płynną pracę w trakcie ponoszenia. Aby prawidłowo pełniły swe zadanie, muszą zostać dobrane do obciążeń. W przypadku wózków widłowych marki Toyota, podzespoły te cechują się wysoką jakością, gwarantując długą żywotność.

Wózki widłowe marki Toyota są punktem odniesienia dla innych producentów. Jeśli jednak chcemy zachować ich wysoką jakość, przy zakupie nowych części do wózka widłowego Toyota po kilku latach użytkowania, warto stawiać na elementy oryginalne.