Czym charakteryzują się opony pełne do wózka widłowego?

zielony wózek widłowy

Opony do wózków widłowych powinny być przede wszystkim dopasowane na podstawie rodzaju pojazdu, typie podłoża i charakteru przewożonych towarów. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje opon do wózków widłowych, a jednym z nich są opony pełne. Czym charakteryzują się opony pełne do wózków widłowych? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze opon? Sprawdź odpowiedzi na te pytania poniżej.

Czym wyróżniają się opony pełne do wózków widłowych?

Opony pełne do wózków widłowych są przeznaczone do użytku na różnych rodzajach podłoża, a ich specyficzna budowa sprawia, że są całkowicie odporne na przebicie. Dlatego też wybierając opony pełne do wózków widłowych, można mieć pewność, że będą one służyć bezawaryjnie przez długi czas. Co więcej, opony pełne charakteryzują się też doskonałą przyczepnością i trwałością. Są one wykonywane z solidnej gumy i nie posiadają komór powietrznych. Dlatego też są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto opony pełne sprawdzają się nawet na śliskim podłożu i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas prac przeładunkowych.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania opon do wózka widłowego?

Obecnie na rynku można dostać różne rodzaje opon do wózków widłowych, które różnią się budową i przeznaczeniem. Dlatego też podczas wybierania opon należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie, warunki pracy i teren, po jakim będzie się poruszał wózek widłowy. W przypadku prac prowadzonych w zakładach, gdzie będą przewożone kruche towary warto wybrać opony pneumatyczne. Z kolei w halach produkcyjnych dobrze sprawdzą się odporne na uszkodzenia opony pełne. Warto też dodać, że podstawą wyboru ogumienia jest stabilność, szerokość i wielkość. Ważnym parametrem jest również zamówienie opon niebrudzących posadzek. Są one  produkowane z gumowej mieszanki w kolorze białym lub kremowym.