Widlaki to potoczna nazwa na wózki widłowe, które są często stosowane do przenoszenia i układania ładunków w magazynach lub halach magazynowych. Ważnym elementem wózków widłowych są koła napędowe, które po pewnym czasie eksploatacji mogą się zużywać. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, na czym polega regeneracja kół napędowych w widlakach. Życzymy udanej lektury
Jak przebiega regeneracja kół napędowych w widlakach?
Koła napędowe to ważny element eksploatacyjny wózków widłowych, który jest narażony na liczne obciążenia. Dlatego też po pewnym czasie użytkowania mogą się one niszczyć. W takim przypadku warto skorzystać z usługi regeneracji kół napędowych. Po dostarczeniu zużytych części do serwisu specjaliści zdejmują z kół powłokę poliuretanową i nakładają nową. Koła napędowe po regeneracji ponownie zyskują funkcjonalność i estetyczny wygląd. Ilość powłoki, którą należy nałożyć, jest zawsze określona przez producentów wózków widłowych.
Jak wybrać odpowiednie koła napędowe do wózka widłowego?
Niekiedy zdarza się, że koła napędowe w wózku widłowym zostaną mocno uszkodzone. W takim przypadku warto wybrać nowe koła. Ważne jest, aby odpowiednio dopasować markę i model kół do danego wózka. Ponadto pojedyncze koła napędowe sprawdzą się w przypadku wózków, które będą się poruszać po równym podłożu. Z kolei tandem warto wybrać w przypadku, gdy wózek widłowy będzie pracował na nierównym terenie. Podczas wybierania kół napędowych należy też zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z odpowiedniego materiału. Wózki widłowe, które będą jeździć po bruku, powinny mieć koła odporne na ściernie. Z kolei te, które będą poruszać się po posadzce żywicowej, powinny mieć kółka gumowe.