Przedłużki wideł do wózka widłowego

wózek widłowy

W każdej firmie liczą się elementy, takie jak szybkość i sprawny przebieg pracy, a co za tym idzie jej efektywność przekładająca się na osiągane zyski. Ogromną pomoc stanowią różnego rodzaju sprzęty i narzędzia, które pozwalają zaoszczędzić czas i siły. Jednym z popularnych rozwiązań są wielofunkcyjne wózki widłowe. Jak się okazuje dzięki specjalnym elementom, takim jak przedłużki wideł, ich przydatność zwiększa się jeszcze bardziej. 

Wózek widłowy — do czego służy?

Wózki widłowe to pojazdy, które znalazły swoje zastosowanie w magazynach, hurtowniach i różnego rodzaju firmach transportowych. Ze względu na swoją konstrukcję służą przede wszystkim do podnoszenia, a następnie do przewożenia partii materiału. Ich zastosowanie wspomaga i przyspiesza załadunek towaru, a przy tym ułatwia pracę, gdyż wózki widłowe mogą przewozić materiały o łącznej wadze kilku ton. Chociaż są one pomocne same w sobie, możemy je także dodatkowo wzbogacać. Dzięki wykorzystaniu specjalnych przedłużek na widły mogą pełnić jeszcze więcej funkcji i w jeszcze większej mierze usprawniać wykonywane zadania. 

Przedłużki wideł do wózka widłowego — charakterystyka

Przedłużki wideł do wózka widłowego to elementy wykonane z bardzo trwałego materiału, takiego jak stal. To właśnie dzięki temu posiadają długi okres gwarancyjny i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i przewożonym materiałom. Powszechnie wykorzystywane są przedłużki o konstrukcji zamkniętej, która nadaje im jeszcze większe wzmocnienie i lepszą nośność. W zależności od naszych potrzeb możemy samodzielnie dobrać parametry, takie jak długość przedłużki, czy przekrój wideł. W jakim celu stosowane są te dodatkowe elementy? Przede wszystkim po to, by możliwe było podniesienie i przetransportowanie materiałów o nietypowej wielkości lub kształcie. Wykorzystanie przedłużek otwiera przed nami nowe możliwości, a przy tym jest tanie. Do niekwestionowanych zalet należy też szybka adaptacja do nowej sytuacji poprzez łatwy montaż i demontaż, który może przeprowadzić jedna osoba.

Zobacz również: Charakterystyka wózków widłowych