Jak trafnie dokonać zakupu wózka widłowego?

Zakup widlaka to duży wydatek dla budżetu firmy dlatego też jego odpowiedni wybór jest sprawą absolutnie kluczową. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Aby wybrać właściwie, należy skompletować wszystkie informacje na temat miejsca i trybu pracy wózka oraz zadań, do jakich ma zostać przeznaczony. Wyposażony w taką wiedzę z odpowiednią pomocą naszych fachowców znacznie sprawniej wybierzesz sprzęt, który idealnie spełni pokładane w nim oczekiwania i będzie idealnie sprawdzał się w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Miejsce pracy wózka widłowego

To gdzie widlak będzie użytkowany, determinuje nam rodzaj urządzenia, jakie możemy zakupić. Na otwartym terenie może pracować każdy wózek widłowy. Jednakże jeśli chcemy użytkować go w zamkniętych pomieszczeniach, to musimy zrezygnować z wózka spalinowego albo już na wstępie wyposażyć go w odpowiednie filtry, które wymagane są przepisami BHP. Dodatkowo należy zastanowić się, na jakim podłożu będzie pracował widlak, ponieważ różne nawierzchnie wymagają różnego typu opon.

Częstotliwość pracy

Ma ona znaczenie ze względów stricte ekonomicznych. Jeśli wózek widłowy będzie użytkowany niemal codziennie przez wiele godzin, to po pierwsze należy wybrać solidny model, który będzie pracował bezawaryjnie przez długi czas, a po drugie powinien by to widlak ekonomiczny w użytkowaniu. Taki sprzęt, pomimo iż czasem droższy w zakupie zwróci się nam szybko. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wózków użytkowanych sporadycznie, ponieważ one zwracają się znacznie dłużej i często tracą na wartości. Jednakże w takiej sytuacji można się pokusić o zakup sprzętu nieco tańszego, aby zniwelować ewentualne straty.

Komfort pracy operatora

Pracownicy bardzo często spędzają długie godziny wewnątrz wózka widłowego podczas dnia pracy. Dlatego tego już na etapie zakupu należy zwrócić baczną uwagę na to, aby operator czuł się komfortowo podczas wykonywania obowiązków. Ponadto warto sprawdzić, czy widoczność z wnętrza widlaka jest odpowiednia podczas wykonywania podstawowych manewrów wózkiem. Bezpieczeństwo jest w tej sytuacji niezwykle ważne i nie można o tym zapominać.

Wiarygodny producent

Warto rozważyć zakup widlaka od znanego i cenionego producenta z doskonałą opinią wśród klientów. Nie bez znaczenia są również kwestie warunków współpracy, serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego. Ze swojej strony chętnie doradzamy klientom zakup urządzeń sprawdzonych marek, które sami wypróbowaliśmy.

SPRZEDAŻ CZĘŚCI DO WÓZKÓW

W ofercie naszej firmy znajdziecie wózki widłowe – nowe i używane – ale także części zamienne do zachodnich, japońskich, chińskich, polskich wózków widłowych. Prowadzimy także naprawy oraz serwis sprzętu. Oferta Euroczęści obejmuje serwis i naprawę części wózków widłowych, a także montowanie dodatkowego osprzętu, np. – widły, pługi do odśnieżania, przedłużki wideł, szufle hydrauliczne, widły do palet, maszty HI-LO lub dociskacze.