Ile pali wózek widłowy?

wózek widłowy na gaz

Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane na placach budowy, halach magazynowych, czy sklepach budowlanych, gdzie mogą sprawnie przenosić nawet najcięższe ładunki. Co ciekawe, wózki widłowe mogą spalać różną ilość paliwa, co często zależy od rodzaju i stanu technicznego pojazdu. Z poniższego artykułu dowiesz się, ile pali wózek widłowy i od czego to zależy. Życzymy udanej lektury.

Ile średnio pali wózek widłowy?

Zadaniem wózka widłowego jest przewożenie różnej wielkości towarów na niewielkie dystanse. Wózek widłowy może także podnosić przedmioty i umieszczać je nawet na dużych wysokościach. Co ciekawe, jest on najczęściej wyposażony w silnik spalinowy lub ma zamontowaną instalację LPG. Wózki widłowe do masy 3 ton zużywają średnio 3,5 litra na godzinę, a te do masy 10 ton zużywają do 6 litrów paliwa na godzinę. Należy mieć na uwadze, że wysokość spalania zależy od kilku ważnych czynników i zawsze jest ono większe, gdy wózek widłowy jest w złym stanie technicznym. Niesprawne podzespoły przyczyniają się do zmniejszenia wydajności i wydłużenia czasu pracy.

Od czego zależy spalanie w wózku widłowym?

Wysokość spalania w wózku widłowym zależy od kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich są warunki pracy, a dokładniej rodzaj wózka. W przypadku, gdy urządzenie służy głównie do podnoszenia ciężkich towarów i poruszania się na długich dystansach, spalanie będzie wyższe. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj podłoża. Im podłoże jest trudniejsze i bardziej grząskie, tym wyższe będzie spalanie wózka. Co więcej, spalanie wzrasta też w sytuacji, gdy wózek jest masywniejszy i potrzebuje znacznie więcej paliwa do prawidłowego wykonania pracy. Należy też pamiętać o tym, że spalanie zależy od umiejętności operatora wózka i od prawidłowej eksploatacji.