Czym się kierować wybierając wózek widłowy do firmy?

wózki widłowe

Wózki widłowe są powszechnie stosowanym środkiem transportu wewnętrznego. Niemal każdy magazyn wyposażony jest w tego typu urządzenia.

Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe są uniwersalnym środkiem transportu stosowanym w różnych gałęziach przemysłu. Na rynku dostępnych jest wiele typów tych maszyn. Przed zakupem wózka, który będzie najbardziej dostosowany do warunków pracy, należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat. Główny podział wózków widłowych dotyczy sposobu zasilania oraz ich budowy i zastosowania. Ze względu na rodzaj napędu, wózki dzielą się na ręczne, spalinowe, gazowe i akumulatorowe. Z rodzajem napędu związana jest ilość generowanego zanieczyszczenia. Najwięcej toksycznych spalin tworzą wózki spalinowe, nieco mniej szkodliwe są wózki gazowe. Natomiast wózki akumulatorowe zasilane są prądem i nie przyczyniają się do emisji rozmaitych substancji do atmosfery. Inny podział związany jest z ich budową i przeznaczeniem. Ten podział jest bardziej rozbudowany, a wybór zależy przede wszystkim od tego, jakie ładunki i gdzie mają być przenoszone.

Jakie czynniki determinują wybór wózka widłowego?

NNa rynku dostępne są różne rodzaje wózków widłowych. Każdy może wybrać taki model, który będzie odpowiedni do tego, jakie towary mają być za jego pomocą przenoszone oraz gdzie będzie miał pracować. Do pracy na zewnątrz odpowiednie są wózki spalinowe, natomiast wewnątrz korzystniejszym wyborem będzie wózek akumulatorowy. Poza tym wybierając wózek, który najlepiej sprawdzi się w pracy, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj towarów oraz wysokość, na jaką będą za pomocą niego przewożone. Niemniej istotną sprawą jest wytrzymałość wózka, rodzaj masztu widłowego, przystosowanie do pracy w trudnych warunkach, dostępne zabezpieczenia, a także koszty jego eksploatacji. Im więcej zostanie określonych kryteriów doboru, tym skuteczniejszy będzie dobór odpowiedniej maszyny. Najlepszy wózek spełniający wszystkie oczekiwania, dobierzemy w firmie Euro-Części Wózki Widłowe Sp. z o.o.

Zobacz również: Jakie części wózków ulegają najszybszemu zużyciu?